n/a
17 Apr

Galda spēļu vakars

Galda spēļu vakari nu jau ir kļuvuši par gaidītu pasākumu, ko organizē Latvijas Universitātes (LU) Absolventu klubs. Arī šomēnes Absolventu klubs laipni aicina apmeklēt absolventu un draugu galda spēļu vakaru, kas norisināsies 17. aprīlī plkst. 18:00 muzikālajā restorānā-bārā “Trompete”, Peldu ielā 24.

Laimdota Straujuma

Laimdota Straujuma

Saeimas deputāte, LU absolvente

“LU ir būtiski paplašināt darbību mūžizglītības jomā, piemēram, organizēt LU mācībspēku mūžizglītību. Turklāt ne tikai specialitātēs, bet “modernajā” domāšanā (digitālā izglītība daudz augstākā līmenī, radošās industrijas, likumsakarības, procesi, emocionālā un sociālā inteliģence, sabiedrības vēlmju izpratne).”

Jānis Priede

Jānis Priede

LU EVF prodekāns, asociētais profesors, LU absolvents

“Jāveicina pētniecības rezultātu komunikācija sabiedrībā – masu medijos.”

Emīls Sjundjukovs

Emīls Sjundjukovs

Start (IT) fonda vadītājs, Elektroniskas un datorzinātņu institūta zinātniskais asistents

“Organizēt "Science Fair" - zinātnisko projektu festivālu, kas būtu iespēja zinātniekiem, kā arī studentiem prezentēt savas iestrādes. Tā kļūtu par tikšanās platformu ar potenciāliem investoriem un industrijas pārstāvjiem, kas veicinātu sadarbību un pētniecisko rezultātu pielietojumu.”

Arta Biruma

Arta Biruma

VSIA “Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīca” valdes locekle, LU absolvente

“Uzņemt augstskolā studentus atbilstoši viņu spējām un talantiem. Izstrādāt metodoloģiju kā atlasīt katrai studiju programmai atbilstošākos studentus.”

Guntars Kitenbergs

Guntars Kitenbergs

LU FMF Fizikas nodaļas vadītājs, LU absolvents

“LU zinātnei ir labs līmenis arī starptautiskā mērogā - ar to ir pamats lepoties un par to stāstīt, vienlaikus neaizmirstot par attīstību. Ir svarīgi nodrošināt aktuālās informācijas pieejamību un publicitāti par LU zinātni gan latviešu, gan angļu valodā.”

Inna Šteinbuka

Inna Šteinbuka

Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja

“Mans priekšlikums ir apzināt LU absolventus no ārzemēm, kuri vēlas sadarboties un atbalstīt LU, identificēt sadarbības sfēras un veicināt reālo sadarbību (vieslekcijas, prakses vietas, u.c.).”

Jurģis Šķilters

Jurģis Šķilters

LU SZF profesors

“Iesaku LU tuvāko 10 gadu laikā ieviest 3-5 jaunas zinātņu nozares un vairāk atbalstīt starpdisciplinārus pētījumus. Kopējā zinātnes attīstībā visnozīmīgākā tendence ir tieši starpdisciplināri pētījumi.”

Līna Dzene

Līna Dzene

SIA "Dynamic University" vadītāja

“Prestižs un lojalitāte – sākas ar augstiem standartiem, kas tiek 100% ievēroti visā LU.”

Ingus Bērziņš

Ingus Bērziņš

Delfi galvenais redaktors, LU absolvents

“Pārtraukt atkarību no nepieciešamības piesaistīt pēc iespējas vairāk studentu, jo kvantitāte nogalina izcilību un samazina iespēju sagatavot labas raudzes speciālistus.”

Inese Olafsone

Inese Olafsone

Latvijas Darba devēju konfederācijas Tautsaimniecības eksperte

“Mūsdienās vairs nekas nav lokāls, viss ir izgājis ārpus robežām, un arī augstākajai izglītībai ir jābūt globālai.”

28 Mar

Lekcija "13. Saeimas vēlēšanu galvenie izaicinājumi"

Šogad LU Absolventu klubs aizsāk jaunu tradīciju, proti, tiek organizēta LU profesora lekcija par sabiedrībai aktuālu tēmu. Šoreiz lekciju “13.Saeimas vēlēšanu galvenie izaicinājumi” vadīja politologs, LU Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ivars Ijabs. Viennozīmīgi, ka 13.Saeimas vēlēšanas ir svarīgākais 2018.gada notikums Latvijas politikā. Turklāt, kā zināms, politika ietekmē katra ikdienu, no politiķiem atkarīgs ļoti daudz, īpaši – valsts attīstība un tās nākotne.

16 Mar

Ekskursija HZF un izrāde "Antigone"

Iepazīstot Latvijas Universitāti, apmeklējām Humanitāro zinātņu fakultāti, kur ēkas dvēsele ir kaķis Rainis. Iemācījāmies veidot origami ziedu, kura simboliskā nozīme bija izprotama izrādes skatītājiem. Pēc ekskursijas sadarbībā ar LU Studentu teātri norisinājās izrāde "Antigone", kuras režisors ir Visvaldis Klintsons. Savukārt pēc izrādes, kas sevī iekļāva milzum daudz simbolu, norisinājās diskusija "Stāsts par izvēlēm: Vara un persona". Paldies visiem iesaistītajiem par atbalstu un patīkamu pasākuma norisi!

Ziņu lapu arhīvs